Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Hukuki Danışmanlık Hizmeti

Hukuki danışmanlık; mevcut bir hukuki ihtilafın çözüme kavuşturulması için yapılması gereken avukatlık hizmetinin sunulması olduğu kadar, hukuki sorunların ortaya çıkmadan önce müvekkillerin haklarını garantör altına alan danışmanlık ve avukatlık hizmetidir.

Hukuki Danışmanlık

Hukuki müşavirlik desteği; sadece mevcut veya olası bir hukuki sorun için tek seferliğine sağlanabilirken, aylık belirli bir sabit ücret karşılığında sürekli bir şekilde de sunulabilmektedir.

Hukuki Danışmanlık Desteği Neden Önemlidir?

Ekonomik ve ticari hayat, gittikçe daha ayrıntılı hükümlerle düzenlenmekte; şirketlerin, işletmelerin, her gün yürüttükleri olağan işler bile vergi, sermaye piyasası, rekabet, patent, çevre kirliliği, gümrük mevzuatı gibi, hukukçular için bile karmaşık hukuk kuralları ile çevrelenmektedir. Yeni bir hukuk kuralının kabul edilmediği ya da mevcut bir kuralın değiştirilmediği bir gün bulmak neredeyse imkânsız hale gelmiştir. Bu nedenle, şirketlerin, işletmelerin, faaliyetlerini yürütürken hukuk hizmetlerine duydukları “günlük” ihtiyaçlar, artık “anlık” ihtiyaca dönüşmüştür. Müvekkillerin ihtiyaç duydukları “an” da hukuk hizmetlerine ulaşabilmelerini gerekli kılmaktadır.

Stratejik iş planlarının yapılmasında, işlerin yürütülmesinde hukuk kurallarına tam olarak uyulması, sözleşme akdedilirken veya idari bir karar alırken avukata danışılması çıkabilecek bir ihtilafın yargısal yollarla çözülmeye çalışılmasından çok daha ekonomiktir. Başka bir söyleyişle, “önleyici hukuk hizmeti”, “telafi edici hukuk hizmetinden daha ucuzdur.

Hukuki Danışmanlık Desteği Kapsamında Neler Yapıyoruz?

Bu alana ilişkin daha fazla bilgi için sitemizdeki “Blog” kısmını tıklayarak makalelerimize ulaşabilirsiniz. Hukuki hizmet almak için, sitemizdeki “Online Hukuk Hizmeti” kısmından tarafımıza ulaşabilir veya “İletişim Formu”nu doldurarak sorunlarınızı bize iletebilirsiniz.

Hemen
Danışmanlık Alın!

Başa dön tuşu