Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

İcra ve İflas Hukuku

Hukukun herhangi bir alanında edinilmiş bir hakkın tecellisi için İcra ve İflas Hukukuna başvurulmaktadır. Zira bir alacağın tahsili veya hakkın yerine getirilmesi için icra takibine başvurmak zaruri hale gelmiştir.

Günümüzde, derdest veya açılacak icra takiplerin çözüme kavuşturulabilmesi için İcra ve İflas Hukukunun usullerini ve aşamalarını bilmek yeterli olmamaktadır. Nitekim, ticari yaşamın dinamizmi ve sermayenin kontrolsüz olması nedeniyle ticari hayatı dengesizliğe giren çoğu işletme, alacaklılara karşı kendilerine korumak amacıyla bazen süre kazanmak, çoğunlukla da alacaklıları zarara uğratmak kastıyla çeşitli yöntemler kullanmaktadır. Bu yöntemler genellikle borçluların ticari faaliyetlerine yakın çevresi üzerinden devam ettirmek suretiyle karşımıza çıkmaktadır.

Şafak & Koparan Hukuk Bürosu olarak; müvekkil şirket veya şahısların alacakların tahsili veya haklarının yerine getirilmesi gibi sorunları, minimum masrafla ve en hızlı şekilde çözüme kavuşturuyoruz. Müvekkillerimize tarafımızca, İcra ve İflas Hukuku kaynaklı başta itirazın iptali, menfi tespit, tasarrufun iptali, iflas, ihalenin feshi davalarında dava hizmeti sunulmaktadır.

Kısaca ifade etmek gerekirse, İcra ve İflas hukukunda misyonumuz;

Bu alana ilişkin daha fazla bilgi için sitemizdeki “Blog” kısmını tıklayarak makalelerimize ulaşabilirsiniz. Hukuki hizmet almak için, sitemizdeki “Online Hukuk Hizmeti” kısmından tarafımıza ulaşabilir veya “İletişim Formu”nu doldurarak sorunlarınızı bize iletebilirsiniz.

Hemen
Danışmanlık Alın!

Başa dön tuşu