Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Borçlar ve Sözleşme Hukuku

Borçlar hukukunun konusu, taraflar arasındaki borç ilişkilerini düzenlemektedir. Bu borç ilişkisi; bir şeyi verme, yapma veya yapmaktan kaçınma olarak karşımıza çıkabilmektedir.

Bir borcun kaynağını;

Bir borcun kaynağını oluşturan en yaygın sebep sözleşmelerdir. Sözleşme, iki taraflı hukuki bir işlemdir. Tarafların karşılıklı ve birbirlerine uygun bir biçimde rızalarını beyan etmesiyle sözleşme tamamlanır. Her sözleşmede dikkat edilmesi gereken hususlar olmakla birlikte, sözleşmenin niteliğine göre uzman bir kişiden destek alınması gerekmektedir.

Stratejik iş planlarının yapılmasında, işlerin yürütülmesinde hukuk kurallarına tam olarak uyulması, sözleşme akdedilirken veya idari bir karar alırken avukata danışılması, çıkabilecek bir ihtilafın yargısal yollarla çözülmeye çalışılmasından çok daha ekonomiktir. Başka bir söyleyişle, “önleyici hukuk hizmeti”, “telafi edici hukuk hizmeti”nden daha ucuzdur.

Sözleşme hazırlanırken başlıca dikkat edilmesi gereken hususlar:

Şafak & Koparan Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak; sözleşmelerin pazarlık aşamasında hukuki destek vermek, bunları hazırlamak ve yorumlamak, muhtemel veya mevcut ürün sorumluluğu ile ilgili sorunları analiz etmek suretiyle müvekkillerin hukuki haklarını garantör altına alıyoruz.

Bu alana ilişkin daha fazla bilgi için sitemizdeki “Blog” kısmını tıklayarak makalelerimize ulaşabilirsiniz. Hukuki hizmet almak için, sitemizdeki “Online Hukuk Hizmeti” kısmından tarafımıza ulaşabilir veya “İletişim Formu”nu doldurarak sorunlarınızı bize iletebilirsiniz.

Hemen
Danışmanlık Alın!

Başa dön tuşu