Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Haksız Rekabet Hukuku

Haksız Rekabet Hukuku; Borçlar Kanunu 57. Maddesi, THKH 62. Maddesi vd. hükümleri ve Ticaret Kanunu’nun 57-63 maddeleri arasında düzenlenmiş olup, bütün katılanların menfaatine, dürüst ve bozulmamış bir rekabet ortamının sağlanmasını hedefleyen bir hukuk disiplinidir.

Bütün katılanların menfaatinin korunmasındaki amaç; sadece ticari açıdan birbirlerine rakip olan firmaların arasındaki rekabetin korunması değil, müşterilerin, diğer tüm piyasa katılımcılarının, toplum menfaatlerini ve ülke ekonomisini korumaktır. Dürüst ve bozulmamış rekabet, haksız rekabet hükümleri ile müessese olarak “iktisadi rekabet” korunmaktadır.

Şafak & Koparan Hukuk Bürosu olarak; alanında uzman avukatlarımızca, iyi niyet kuralına aykırı şekilde rekabet ortamını bozan fiillerden kaynaklı zarar gören tüm piyasa katılımcılarının hukuki menfaatlerini koruyacak dava takip ve danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Haksız rekabet teşkil edecek eylemlere karşı başvurulan hukuki yollar başlıca şunlardır:

Bu alana ilişkin daha fazla bilgi için sitemizdeki “Blog” kısmını tıklayarak makalelerimize ulaşabilirsiniz. Hukuki hizmet almak için, sitemizdeki “Online Hukuk Hizmeti” kısmından tarafımıza ulaşabilir veya “İletişim Formu”nu doldurarak sorunlarınızı bize iletebilirsiniz.

Hemen
Danışmanlık Alın!

Başa dön tuşu