6769 sayılı Kanun kapsamında korunan marka, telif hakları, endüstriyel tasarımlar, patent hakları, alan adı uyuşmazlıkları, ticari sırların korunması ve haksız rekabet de dahil olmak üzere fikri ve sınai mülkiyet hukukunun her alanında hizmet vermekteyiz.

Şafak & Koparan Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak müvekkillere; ulusal ve uluslararası marka, patent, endüstriyel tasarım, telif ve sair fikri mülkiyet hakları ile markalardan doğan hakların korunmasında lisans, ruhsat, franchise başta olmak üzere bu hakların kullanılması veya devrine ilişkin sözleşmelerin hazırlanması ve müzakeresinde hakların kullanımı ve korunmasında hukuki danışmanlık vermekteyiz. Müvekkillerin fikri haklarının ihlalinden kaynaklanan tüm uyuşmazlıklarda yargı ve idari merciler nezdinde tarafımızca temsil edilmektedir.

Ayrıca TPE’ye tescil başvurusu ve incelenmesi, başvurunun yayınlanması, başvuruya itirazların yapılması, itirazların incelenmesi ve tescil belgelerinin verilmesi veya başvurunun reddedilmesi süreçleri de yürütülmektedir.

Bu alana ilişkin daha fazla bilgi için sitemizdeki “Blog” kısmını tıklayarak makalelerimize ulaşabilirsiniz. Hukuki hizmet almak için, sitemizdeki “Online Hukuk Hizmeti” kısmından tarafımıza ulaşabilir veya “İletişim Formu”nu doldurarak sorunlarınızı bize iletebilirsiniz.

İletişime Geçin!


    Çalışma Alanlarımız

    Şafak & Koparan Hukuk ve Danışmanlık Bürosu, yoğunlukla özel hukuk alanında faaliyet gösteren bir hukuk bürosudur. Büromuz; çağın yenilikçi ve gelişen dinamizme uygun, güvene dayalı hukuk hizmeti sunmaktadır.

    Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Borçlar ve Sözleşme Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Rekabet Hukuku, Ekonomi Hukuku, Marka ve Patent Hukuku, Miras Hukuku, Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku, Ceza Hukuku alanlarında hizmet vermektedir.