Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku

Yabancılar hukuku, ülkemizde farklı statülerde bulunan yabancıların; Anayasa’nın 90. maddesi gereğince Türk Hukuku’na dahil olmasıyla yürürlüğe giren uluslararası antlaşmalar, 28 Mart 2013 tarihinde yürürlüğe giren 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu, 4817 sayılı Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkında Kanun ile diğer ilgili mevzuatlar çerçevesinde hukuki statüsünü, hak ile sorumluluklarını inceleyen bir daldır.

Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku

Vatandaşlık hukuku ise; milliyet ve yurttaşlık ile bunların kazanılması, aktarılması ve yitirilmesi konularıyla ilgilenen hukuk dalıdır. Uluslararası özel hukuka göre, her devlet kendine milliyet ve vatandaşlık bağıyla bağlı kişileri belirleme hakkına sahiptir.

Şafak & Koparan Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak; ofisimizin kurucu ortağı ve Hollanda vatandaşı olan Av. Sena KOPARAN’ın öncülüğünde, yurtiçinde ve yurt dışında bulunan yabancıların hukuki ihtilaflarını ve Türk vatandaşlık kazanılması ve yitirilmesi hakkında danışmanlık ve dava-takip hizmeti vermektedir. Bu alanda başlıca verdiğimiz hizmetler;

Bu alana ilişkin daha fazla bilgi için sitemizdeki “Blog” kısmını tıklayarak makalelerimize ulaşabilirsiniz. Hukuki hizmet almak için, sitemizdeki “Online Hukuk Hizmeti” kısmından tarafımıza ulaşabilir veya “İletişim Formu”nu doldurarak sorunlarınızı bize iletebilirsiniz.

Hemen
Danışmanlık Alın!

Başa dön tuşu