Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Online Hukuk Hizmeti

Hukuki danışmanlık hizmeti, mevcut bir hukuki ihtilafın çözüme kavuşturulması için veya olası hukuki uyuşmazlık öncesi sunulan danışmanlık ve avukatlık hizmetidir. Bu hizmet, bir hukuki uyuşmazlığın çözümü hakkında bilgi edinme yoluyla sunulabilirken; bir sözleşmenin hazırlanması, sözleşmenin feshi veya dönme, kira alacağının talebi gibi ihtarnamelerin yazılması, bir dava dilekçesinin hazırlanmasında yardımcı olunması gibi şekliyle de olabilmektedir.

Online Hukuk Hizmeti

Hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetinin alınması için her durumda vekaletname çıkarılması, avukat-müvekkil ilişkisi kurulmasına gerek yoktur. Kişi veya kurumların, sadece mevcut veya olası hukuki sorunların çözümü için, vekalet çıkarmaya lüzum olmadan hukuki danışmanlık hizmeti sunulabilmektedir.

Online Hukuki Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Bazı kişi veya kurumlar, yoğun iş hayatı sebebiyle bir hukuk bürosuna uğrama imkanı bulamamakta olup, mevcut hukuki sorunun çözümü noktasında geç kalmaktadır. Söz konusu geç kalma dolayısıyla bazı haklar zamanaşımına uğramakta ve kişiler hak kaybına uğramaktadır. Bazen de vatandaşlarımız, aciliyetli olarak hukuki danışmanlık hizmetine ihtiyaç duymakta olup, bir hukuk bürosuna gidip vakit kaybetmek istememektedir.

Online hukuk hizmeti; kişi ve kurumların, hukuk büromuza ziyaret etme zorunluluğu olmadan, internet ortamını kullanarak Şafak & Koparan Hukuk ve Danışmanlık Bürosunca hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunduğumuz bir platformdur.

Nitekim, Covid-19 salgınının yarattığı tedirginlik sebebiyle insanların yüz yüze gelmekten imtina etmesi ve bu salgın sürecinde uzaktan çalışma modeline sağladığımız uyum neticesinde online hukuk hizmetinin sunulması zaruri hale gelmiştir.

Şafak & Koparan Hukuk Bürosu olarak; sitemizde hizmetlerimizin alanında yer alan hukuk disiplerinde, kendi alanında bilgi ve tecrübe sahibi avukatlar tarafından hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti verilmektedir. Sunduğumuz hizmet neticesinde, hukuk kuralları çerçevesinde haklarınızı koruma altına almaya çalışmaktayız.

Online Hukuki Danışmanlık Hizmetini Nasıl Alabilirim?

Online danışmanlık hizmeti;

Yukarıda bahsedildiği gibi, internet ortamını kullanarak bir sözleşmesinin hazırlanması, bir noter ihtarnamenin düzenlenmesi, dava dilekçesinin hazırlanması veya bir konu hakkında bilgi edinmek için tarafımızdan, büromuza ziyaret etme ve vekalet çıkarma zorunluluğu olmadan hizmet alabilmektesiniz. Söz konusu hizmetlerimizden faydalanabilmek için, aşağıda yer alan “iletişim formu” nu doldurmanız veya “iletişim” bölümünde yer alan telefon veya mail üzerinden tarafımıza ulaşmanızı rica etmekteyiz.

“İletişim formu” veya “online danışmanlık” formunu doldururken; hukuki danışmanlık hizmeti almak istediğiniz konu hakkında kısaca bilgi vermenizi, büromuzun avukatlarıyla görüşmek istediğiniz iletişim yolunu, hizmet almak istediğiniz tarih ve saati, size sağlıklı bir hizmet sunabilmek ve fatura kesebilmek adına zorunlu olarak alınan bilgilerinizi KVKV metnini onaylayarak girmeniz gerekmektedir.

Kısaca ifade etmek gerekirse şu adımları gerçekleştirmeniz gerekmektedir;

Hukuki danışmanlık hizmet ücretini, sitemizde yer alan “Ödeme Sayfası” yoluyla kredi veya banka kartı yoluyla yapabilir veya avukatlarımızın gönderecekleri hesap bilgilerine ödeme yapabilirsiniz. Hizmet karşılığında tarafımızca E-SMMM (e-serbest meslek makbuzu) düzenlenip, tarafınıza gönderilecektir.

Randevu saatinden 1 gün öncesinde tarafınıza, randevu günü ve saati hatırlatılacaktır.

Avukatınızla belirlediğiniz randevu saatinden 1 saat öncesine kadar randevunuzu iptal edebilmekte ve ödediğiniz ücreti iade alabilmektesiniz. Randevu saatinden 1 saat az kalan süreler içerisinde iptal edilen randevular için ücret iadesi yapılmamaktadır.

Online Hukuki Danışmanlık Hizmetinin Ücreti Ne Kadardır?

Bilgi edinme yoluyla almış olduğunuz hukuki danışmanlık hizmetinin ücreti, Türkiye Barolar Birliği tarafından yıllık olarak belirlenen “Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi” üzerinden hesaplanmaktadır. Aşağıda yer alan linkte tıklayarak 2021 “Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi” ne ulaşabilirsiniz.

Bir sözleşmenin veya ihtarnamenin hazırlanması, dava dilekçesi yazımında avukat hizmetinin sunulması gibi yazılı olarak sunulması olan avukatlık hizmetlerinde; hukuki uyuşmazlığın içeriği, sunulması gereken hizmetin emek oranına göre belirlenen ücrette farklılık göstermektedir. Söz konusu hizmetin alınmadan önce, tarafımızdan hizmet almadan önce ücret konusunda mutabık kalınıp, ardından gerekli işlemler yapılmaktadır.

Bu alana ilişkin daha fazla bilgi için sitemizdeki “Blog” kısmını tıklayarak makalelerimize ulaşabilirsiniz. Hukuki hizmet almak için, sitemizdeki “Online Hukuk Hizmeti ” kısmından tarafımıza ulaşabilir veya “İletişim Formu”nu doldurarak sorunlarınızı bize iletebilirsiniz.

Hemen
Danışmanlık Alın!

Başa dön tuşu